Ste si istí, že sa toto nedeje aj na vašej škole?

12.10.2018

Mnohí z nás si vravia, že niečo také sa práve nám stať nemôže. Ako však ukazuje realita - opak je pravdou. Obeťou šikany môžeme byť my, naše deti alebo naši žiaci.
Nemusíme chodiť ďaleko a takýchto prípadov nájdeme desiatky, možno stovky a ďalšie tisíce sa práve teraz dejú, aj keď o tom vôbec netušíme. Čo oko nevidí - srdce nebolí. 
A práve naša ignorácia a benevolentnosť otvára dvere najrôznejším zverstvám páchaných na slabších.
Jeden z dôvodov, prečo naše občianske združenie usilovne cestuje po školách a učí deti a študentov o hrozbách šikany resp. kyberšikany je aj video tohto druhu. 
Mladé slečny brutálne napadli svoju rovesníčku a ako to už v našich časoch býva - nezabudli si to celé natočiť aj na telefón.
Budeme pokračovať v našom poslaní, pretože ak sa nám našou činnosťou a osvetou podarí zabrániť čo i len jednému takémuto prípadu, malo to zmysel.
Sme tu pre Vás, vážení pedagógova, školy, študenti.

Polícia zverejnila otrasné video, ktoré zobrazuje prípad brutálnej šikany. Obeťou je bezbranné dievča, ktoré kope do hlavy jej rovesníčka, pričom sa ostatné smejú a pokrikujú vulgarizmy. 

Video nie je vhodné pre maloletých a citlivé povahy!

"Otec poškodeného dievčaťa podal trestné oznámenie na polícii. V danej veci už koná vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi, ktorý po analýze priebehu deja a ďalších zistení začal trestné stíhanie pre zločin ublíženia na zdraví v štádiu pokusu (ťažká ujma na zdraví) v súbehu s prečinom výtržníctva a krádeže," uviedla polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke.


Vytvorte si webové stránky zdarma!