Kyberšikana - Nepriatelia

18.05.2017

Do Vašej pozornosti by sme radi uviedli skvelý film o téme, ktorou žijeme aj my - Kyberšikana. Odporúčame každému - mladšiemu, či staršiemu:)

Keď sedemnásťročná Taylor dostane od matky na narodeniny vlastný počítač, je od šťastia celá bez seba a s vidinou slobody a nezávislosti sa učí plávať vo vodách internetu. Čoskoro však zisťuje, že internet s webovými stránkami a online ľuďmi vie byť rovnako zákerný ako more plné žralokov. Netrvá dlho a Taylor musí bojovať s prvými prejavmi šikanovania. A to ešte netuší, že veci ani zďaleka nedošli do extrému. 

Vo filme boli veľmi dobre vykreslené znaky a formy kyberšikanovania, jeho postupné zhoršovanie, ako aj dôsledky, ktoré malo na obeť. Kyberšikanovanie sa začalo zdanlivo nevinným konfliktom a takmer skončilo smrťou obete. Deti, ktoré sa ku kyberšikanovaniu pridali, si vôbec neuvedomili, nakoľko je ich správanie zraňujúce a aké ničivé môže mať následky. Všetko sa im zdalo iba ako dobrá zábava na úkor niekoho druhého, predbiehali sa v tom, kto bude vtipnejší. Hrdinka filmu Taylor, sa rôznymi spôsobmi pokúšala pred kyberšikanovaním brániť, ale útoky sa neustále stupňovali. Nevedela sa pred nimi skryť nikde, ani doma, pokračovali vo dne, v noci. Nevedela, kto stojí na druhej strane, kto jej ubližuje a prečo. Všetky posmešné komentáre, ponižujúce informácie a ohováranie sa rýchlo rozšírili medzi všetkými jej kamarátmi a známymi, ona sama vôbec nevedela šírenie týchto informácií kontrolovať ani zastaviť

Vytvorte si webové stránky zdarma!