28.8.2022 

Nový školský rok začína a to pre nás znamená, že sa s vami opäť stretneme. Sme plní očakávaní a zvedaví. Akých pedagógov a žiakov stretneme ? Ako veľmi nás všetkých ovplyvnila pandémia a vojna ? Stretneme našich kamarátov, s ktorými sa stretávame už roky alebo si nájdeme nových ? Jedno je jasné, tešíme sa  na Vás!


13.3.2020

Milí pedagógovia, priatelia. S obrovskou radosťou a hrdosťou Vám oznamujeme, že sme nadviazali spoluprácu s CPPPaP v Nitre. Našou túžbou je neustále sa zlepšovať a poskytovať čo najkvalitnejšie a z praxe overené informácie. Rozhodli sme sa preto osloviť so žiadosťou o konzultácie a rady pre našich účinkujúcich a celý tím Phantasia o.z.  pani riaditeľku CPPPaP v Nitre. Spolu so svojimi kolegyňami profesionálkami z praxe nám poskytli všetko, čo pre napĺňanie nášho poslania potrebujeme. Usmernili nás pri jednotlivých programoch podľa ich dlhoročných skúseností, zodpovednosť za kvalitu programov nesieme my. Veríme, že sme pre Vás tým pravým partnerom na zabezpečenie aktivít pre "vaše" deti a študentov. 


28.1.2020

Priatelia, radi by sme Vám odprezentovali ukážky z nášich výchovných koncertov. Vo videách nájdete hovorené slovo + piesne. 

Po koncerte v obkľúčení fanúšikov :)24. jan 2020 

Nový dokument o predátoroch vo virtuálnom svete : Lovia deti na internete. 
Čítajte viac: https://kultura.sme.sk/c/22309877/lovia-deti-na-internete-ale-nie-su-pedofili-vacsina-z-nich-je-psychosexualne-v-poriadku.htmlĎakujeme za spoluprácu a stretnutia s Vami v roku 2019

Priatelia, pedagógovia,študenti a žiaci, z celého srdca ďakujeme za vašu priazeň, osobné stretnutia s Vami. Obohatili ste nás neuveriteľným spôsobom o vaše osobné príbehy, čas strávený s nami a nové priateľstvá. Ďakujeme a tešíme sa na stretnutia s vami opäť v roku 2020. Prajeme Vám zdravie, lásku a pokoj v duši. Tím Phantasia


Ako to vyzerá vo väznici pre mladistvých do 18 rokov ?

22.10.2019

Polícia SR urobila zaujímavý dokument o tom ako to vyzerá vo "väzení" pre mladistvých do 18 rokov.  Je to výstraha pre tých, ktorá si neuvedomujú význam trestno právnych následkov ich konania. NECH JE TOTO VIDEO VÝSTRAHOU . Pozrite si priamo na stránke Polície SR : https://www.facebook.com/watch/?v=694008467770470

..znie heslo našich predkov.
Tak veľmi podceňované, no napriek tomu tak účinné a prezieravé.

Problém, na ktorý by sme Vás radi upozornili v dnešnom blogu, síce priamo so sociálnymi sieťami nesúvisí, no nájdeme v ňom mnoho súvislostí. Princíp je však vždy rovnaký.
Mladý muž sa rozhodol spraviť, aplikovať a zdokumentovať formou videa jeden sociálny...

Mnohí z nás si vravia, že niečo také sa práve nám stať nemôže. Ako však ukazuje realita - opak je pravdou. Obeťou šikany môžeme byť my, naše deti alebo naši žiaci.
Nemusíme chodiť ďaleko a takýchto prípadov nájdeme desiatky, možno stovky a ďalšie tisíce sa práve teraz dejú, aj keď o tom vôbec netušíme. Čo oko nevidí - srdce nebolí. ...

Nástrahy internetu a online komunikácie na nás doliehajú čoraz viac a silnejšie. Jednou z nich je aj "únik" intímnych fotiek, či citlivých informácií, ktoré do nášho online sveta zadávame a nedbáme pritom na zadné dvierka. Žiaľ, ťažko si by sme si spomenuli na výchovný koncert, na ktorom by sme so študentami niečo podobné neriešili.
Stále viac sa...

Deti sa obťažovanie, s ktorým sa stretli na internete, hanbia hlásiť. Ide o takzvaný grooming, teda snahu vyvolať v dieťati falošnú dôveru a pripraviť ho na schôdzku, ktorej cieľom je pohlavne ho zneužiť. Hrozí zaň troj- až päťročné väzenie.

Deti by mali v škole učiť, ako sa správať vo virtuálnom prostredí. S obťažovaním na internete sa totiž stretávajú často, no hanbia sa to priznať. Vyšetrovanie obťažovania detí na internete je podobné vyšetrovaniu vraždy. Čím je páchateľ skúsenejší, tým dokonalejšie vie po sebe zahladiť stopy. Pedofili však svoje činy častejšie opakujú, hovorí v...

Do Vašej pozornosti by sme radi uviedli skvelý film o téme, ktorou žijeme aj my - Kyberšikana. Odporúčame každému - mladšiemu, či staršiemu:)

Pripravujeme:)

11.05.2017

Už čoskoro nájdete v tejto sekci zaujímavé články zo života našich výchovných koncertov.

Vytvorte si webové stránky zdarma!