BLOG

 Phantasia

<video src="//thv1.uloz.to/6/b/f/6bf2c8cc0716ba6bd3a2763cfd916550.720.mp4?fileId=257175160" preload="none" poster="https://thumbs.uloz.to/b/Q/B/xbQBJgk4.640x360.5.jpg" crossorigin="anonymous" controls> </video>

..znie heslo našich predkov.
Tak veľmi podceňované, no napriek tomu tak účinné a prezieravé.

Problém, na ktorý by sme Vás radi upozornili v dnešnom blogu, síce priamo so sociálnymi sieťami nesúvisí, no nájdeme v ňom mnoho súvislostí. Princíp je však vždy rovnaký.
Mladý muž sa rozhodol spraviť, aplikovať a zdokumentovať formou videa jeden sociálny...

Mnohí z nás si vravia, že niečo také sa práve nám stať nemôže. Ako však ukazuje realita - opak je pravdou. Obeťou šikany môžeme byť my, naše deti alebo naši žiaci.
Nemusíme chodiť ďaleko a takýchto prípadov nájdeme desiatky, možno stovky a ďalšie tisíce sa práve teraz dejú, aj keď o tom vôbec netušíme. Čo oko nevidí - srdce nebolí. ...

Nástrahy internetu a online komunikácie na nás doliehajú čoraz viac a silnejšie. Jednou z nich je aj "únik" intímnych fotiek, či citlivých informácií, ktoré do nášho online sveta zadávame a nedbáme pritom na zadné dvierka. Žiaľ, ťažko si by sme si spomenuli na výchovný koncert, na ktorom by sme so študentami niečo podobné neriešili.
Stále viac sa...

Deti by mali v škole učiť, ako sa správať vo virtuálnom prostredí. S obťažovaním na internete sa totiž stretávajú často, no hanbia sa to priznať. Vyšetrovanie obťažovania detí na internete je podobné vyšetrovaniu vraždy. Čím je páchateľ skúsenejší, tým dokonalejšie vie po sebe zahladiť stopy. Pedofili však svoje činy častejšie opakujú, hovorí v...

Deti sa obťažovanie, s ktorým sa stretli na internete, hanbia hlásiť. Ide o takzvaný grooming, teda snahu vyvolať v dieťati falošnú dôveru a pripraviť ho na schôdzku, ktorej cieľom je pohlavne ho zneužiť. Hrozí zaň troj- až päťročné väzenie.

Do Vašej pozornosti by sme radi uviedli skvelý film o téme, ktorou žijeme aj my - Kyberšikana. Odporúčame každému - mladšiemu, či staršiemu:)

Pripravujeme:)

11.05.2017

Už čoskoro nájdete v tejto sekci zaujímavé články zo života našich výchovných koncertov.